LED Outdoor Advertising Video Wall Panel 500x500 8K Resolution Waterproof Wall Mountable Rental Display
Ürün ayrıntıları:
| Menşe yeri: | Guangzhou |
| Marka adı: | Charmingled |
| Sertifika: | CE,/ ROHS, LVD, EMC, CB, BIS, UL |
| Model numarası: | P2.9 /P3.91 |
Ödeme & teslimat koşulları:
| Min sipariş miktarı: | 20 adet |
|---|---|
| Fiyat: | pazarlık edilebilir |
| Ambalaj bilgileri: | Karton Kutu, Tahta Sandık, Uçuş Çantası |
| Teslim süresi: | Ödeme yapıldıktan sonra 15 iş günü |
| Ödeme koşulları: | L/C,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Yetenek temini: | Haftada 1000 adet |
|
Detay Bilgi |
|||
| Tip Numarası: | P2.976/P3.91 | Parlaklık: | ≥3500 CD/㎡ |
|---|---|---|---|
| Yenileme Hızı(Hz): | 7680Hz | Dolap Malzemesi: | Alüminyum Alaşım |
| Bakım Yöntemi: | Geri Bakım | Ömür: | ≥100000 saat |
| Vurgulamak: | 500x500 LED outdoor advertising panel,8K resolution waterproof LED display,rental LED video wall panel |
||
Ürün Açıklaması
LED Outdoor Advertising Video Wall Panel 500x500 8K Resolution Waterproof Wall Mountable Rental Display
Parameter:
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Type Number | P3.91 |
| Dimension (MM) | 500x500x79MM / 500x1000x79MM |
| Max. Power (W) | 200W / 400W |
| Cabinet Weight (KG) | 6.4KG / 11KG |
| Brightness (CD/m²) | 3500-4500CD/m² |
| LED Standard | SMD1921 |
| Viewing Angle | 140° |
| Protection Level | IP65 |
| Refresh Rate (Hz) | 7680Hz |
| Pixel Pitch (MM) | 3.91MM |
| Scan Mode | 1/16Scan |
| Pixel Density (Dot/m²) | 65536Dot/m² |
| Cabinet Material | Aluminum Alloy |
| Maintenance Method | Back Maintenance |
| Grey Level | 14-16Bit |
| Working Temperature | -20~60°C |
| Working Humidity | 10%-90%RH |
| Life Span | ≥50000Hours |
| Working Voltage | AC110V/220V, ±15% |
Since its establishment in 2003, Guangzhou Chuangming Lighting Co., Ltd. has evolved into a world-leading provider of LED display and lighting solutions, specializing in R&D and manufacturing. Leveraging over 20 years of industry experience and a 1,000-square-meter advanced electronics workshop, we now achieve a monthly production capacity of up to 200 meters. Our products are exported to more than 150 countries and regions, with over 20,000 successful projects delivered globally. Guangzhou Chuangming Lighting—your trusted partner for innovative and reliable lighting solutions.
![]()
New Product Features:
Innovative Invisible Removal Module: With our proprietary maintenance tool, the risk of the module falling during maintenance is completely eliminated, ensuring safe and worry-free operation.
![]()
Innovative Patented Signal Indicator Hub: Features an integrated switch-off indicator light and a sealed rear panel with no openings, significantly enhancing the protection rating and ensuring long-term stable operation.
Efficiency Revolution: The cabinet's integrated power cable design increases current conversion efficiency by 150%, reducing energy consumption and supporting environmental sustainability.
![]()
Rock-Solid Transmission: Optimized built-in circuit contacts and Ethernet ports enable direct connection to card receivers, improving signal transmission reliability by up to three times.
Upgraded Design: The CM-E series features a fully integrated design that supports staggered installation between modules, delivering unmatched installation flexibility and seamless adaptation to a wide range of complex application scenarios.
![]()
We offer highly competitive pricing and flexible service. We accept various delivery terms, including FOB, CIF, and EXW, as well as payment methods such as T/T and Western Union. Please feel free to contact us for a real-time quote and detailed product information.
Contact Us
Email: charming29@charmingled.net
WhatsApp: +86 136 2015 7106



