P3.91 Rental of Outdoor LED Display Screens High Brightness for Wedding Stage
Ürün ayrıntıları:
| Menşe yeri: | Guangzhou |
| Marka adı: | Charmingled |
| Sertifika: | CE,/ ROHS,/ LVD, /EMC, /CB, /BIS,/ UL |
| Model numarası: | P2.9 //P3.91 |
Ödeme & teslimat koşulları:
| Min sipariş miktarı: | Denize uygun ahşap kasalar |
|---|---|
| Fiyat: | pazarlık edilebilir |
| Ambalaj bilgileri: | Karton Kutu, Tahta Sandık, Uçuş Çantası |
| Teslim süresi: | Ödemeden 25 İş Günü |
| Ödeme koşulları: | L/C,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Yetenek temini: | Haftada 2000 PCS |
|
Detay Bilgi |
|||
| Tip Numarası: | P2.976/P3.91 | Parlaklık: | ≥3500 CD/㎡ |
|---|---|---|---|
| Yenileme Hızı(Hz): | 7680Hz | Dolap Malzemesi: | Alüminyum Alaşım |
| Bakım Yöntemi: | Geri Bakım | Ömür: | ≥100000 saat |
| Vurgulamak: | P3.91 rental LED display,outdoor wedding stage LED screen,high brightness rental LED display |
||
Ürün Açıklaması
P3.91 Rental of Outdoor LED Display Screens High Brightness for Wedding Stage
Parameter:
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Type Number | P3.91 |
| Dimension (MM) | 500x500x79MM / 500x1000x79MM |
| Cabinet Weight (KG) | 6.4KG / 11KG |
| Brightness (CD/m²) | 3500-4500CD/m² |
| Viewing Angle | 140° |
| Refresh Rate (Hz) | 7680Hz |
| Pixel Density (Dot/m²) | 65536Dot/m² |
| Cabinet Material | Aluminum Alloy |
| Grey Level | 14-16Bit |
| Working Temperature | -20~60°C |
| Life Span | ≥50000Hours |
| Working Voltage | AC110V/220V, ±15% |
Since its establishment in 2003, Guangzhou Chuangming Lighting Co., Ltd. has evolved into a world-leading provider of LED display and lighting solutions, specializing in R&D and manufacturing. Leveraging over 20 years of industry experience and a 1,000-square-meter advanced electronics workshop, we now achieve a monthly production capacity of up to 200 meters. Our products are exported to more than 150 countries and regions, with over 20,000 successful projects delivered globally. Guangzhou Chuangming Lighting—your trusted partner for innovative and reliable lighting solutions.
![]()
New Product Features:
Innovative Invisible Removal Module: With our proprietary maintenance tool, the risk of the module falling during maintenance is completely eliminated, ensuring safe and worry-free operation.
![]()
Innovative Patented Signal Indicator Hub: Features an integrated switch-off indicator light and a sealed rear panel with no openings, significantly enhancing the protection rating and ensuring long-term stable operation.
Efficiency Revolution: The cabinet's integrated power cable design increases current conversion efficiency by 150%, reducing energy consumption and supporting environmental sustainability.
![]()
Rock-Solid Transmission: Optimized built-in circuit contacts and Ethernet ports enable direct connection to card receivers, improving signal transmission reliability by up to three times.
Upgraded Design: The CM-E series features a fully integrated design that supports staggered installation between modules, delivering unmatched installation flexibility and seamless adaptation to a wide range of complex application scenarios.
![]()
We offer highly competitive pricing and flexible service. We accept various delivery terms, including FOB, CIF, and EXW, as well as payment methods such as T/T and Western Union. Please feel free to contact us for a real-time quote and detailed product information.
Contact Us
Email: charming29@charmingled.net
WhatsApp: +86 136 2015 7106



