CH Series Outdoor LED Screen High Waterproof IP65 and Curved Interlocking Design for Events
Ürün ayrıntıları:
| Menşe yeri: | Çin |
| Marka adı: | Charming |
| Sertifika: | CE, ROHS, LVD, EMC, CB, BIS, UL |
| Model numarası: | LU-40 |
| Belge: | CH SERIES P3.91.pdf |
Ödeme & teslimat koşulları:
| Min sipariş miktarı: | 10 adet |
|---|---|
| Fiyat: | pazarlık edilebilir |
| Ambalaj bilgileri: | Karton Kutu, Tahta Sandık, Uçuş Çantası |
| Teslim süresi: | Ödeme yapıldıktan sonra 30 iş günü |
| Ödeme koşulları: | L/C, T/T, Western Union, PayPal, Nakit |
| Yetenek temini: | Haftada 500 adet |
|
Detay Bilgi |
|||
| Gri seviye: | 14-16bit | Ekran Çalışma Sıcaklığı: | -20 ~ 60 ℃ |
|---|---|---|---|
| Mesafeyi görüntüle: | >3,91 m | Çalışma Nemi: | %10~%90 bağıl nem |
| Vurgulamak: | Outdoor LED screen waterproof IP65,Curved LED video wall interlocking,Outdoor LED display for events |
||
Ürün Açıklaması
CH Series Outdoor LED Screen for Concert Stages and Rental Events
Professional outdoor LED display solution offering exceptional performance for rental events with ultra thin lightweight curved interlocking design and IP65 waterproof rating.
Product Features
Ultra-thin Design
- Only 84mm thickness for regular and curved cabinets, 87mm for flexible cabinets
One-click Degaussing & Front/Rear Maintenance
- Magnetic modules with spring-loaded captive screws and handle for quick removal
Special Handle Design
- Single operator can handle lifting, removal, and installation
Full Range Interlocking
- Regular, curved, right-angle, flexible, and 45° beveled cabinets can interlock in various configurations (straight, curved, offset, irregular)
Adjustable Curvature
- Regular, curved, right-angle, flexible, and 45° beveled cabinets can interlock in various configurations (straight, curved, offset, irregular)
Product Parameters
| Parameter | P3.91 |
|---|---|
| Pixel Pitch | 3.91mm |
| LED Configuration | SMD1921 |
| Pixel Density | 65536 dot/m² |
| Module Size | 250×250mm |
| Cabinet Size | 500×500×84mm |
| Cabinet Weight | 7.9KG |
| IP Rating (front/back) | IP65 |
| Viewing Angle | 120° |
Bu ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum



